20 důvodů proč my, lidé milujeme APPLE


Říká se ,že společnost Apple úplně ze všeho nejvíc dbá na detaily u svých produktů bez ohledu na to, jestli jde o Mac, iPhone nebo jen o malý iPod shuffle. Společnost je zkrátka symbolem pro perfekcionizmus v oblasti spotřební elektroniky a pokud by jste jí přirovnali k Rolls-Royce nebo Bentley, nejste daleko od pravdy. A pokud pochybujete, tak máme pro vás připravených 20 argumentů, ktoré hovoří, že Apple opravdu myslí na detaily a to v takové míře, jako žádna jiná společnost na světě, aspoň teda když jde o spotřební  elektroniku. Tak teda začneme!

1) Poznáte to blikající světýlko na MacBooku Pro, které svítí, když ho zaklapnete? Říkáte si proč blikající světýlko, když ho mají na trhu i jiné notebooky, ale jen podobné – Apple má totiž patent na svůj vlastní systém blikání, které má stejný rytmus jako dýchání. Dalo by se říct, když svůj Macbook zaklapnete, tak vypadá, že dýchá, spí. Podle Applu, to vyvolává z psychologického hlediska lepší dojem. Světýlko najdete i na dalších jablko produktech.

2) Další zajímavý detail souvisí s kvalitou hlasu, když telefonujete.  Noise Cancelling v podobě Applu je jiný než všechny ostatní na trhu počítačů. MacBook, počítač automaticky spomalí chladič, aby vás bylo lépe slyšet.

3) Platí to i u Macbook air, který jet tak tichý, že přítomnosti chladiče jsem si všimnul až při spuštění nějaké náročnější hry. Air ale skrývá i další tajemství. Jedním z nich je Caps Lock, který myslí na překlepy (nejste jediný, komu se omylem stavá při stlačení klávesy A překlikne na Caps-Lock a proto, pokud chcete stlačit Casp-Lock musíte ho ztlačit důrazněji než ostaní klávesy)Spousta uživatelů si myslela, že je to chyba a nahlašovali to Applu a jejich vyjádření je originální = It’s not a bug, it’s a feature. Funguje na všech novějších zařízeních

4) Macbook má ještě jednu speciální funkci, je určená převážně skladatelům hudby, kteří potřebují slyšet hudbu kvalitněji než ostatní.  Proto se uvnitř MacBooků Pro ukrýva high-fidelity modul Toslink, který se aktivuje okamžite po připojení optického výstupu k MacBooku Pro a vy tak můžete pracovat s hudbou v té nejvyšší možné kvalitě.

5) A když už se bavíme o skrytých vychytávkách, věděli jste že starší Macy měli magnetické polštářky, které sloužili na dokonalé připojení iSight kamery?

6) Určitě jste si všimli jak jendoduché je otevřít Macbook. Stačí vám k tomu jenom jeden prst. Při srovnání s ostatními výrobci to má také své tajemství.

7) Když už sme u těch vychytávek dále, koukneme se na IOS zařízení. Nejdříve Iphone a pár zajímavost. Iphone 4 se začal prodávat roku 2010, když měl na starosti design iOS Scott Forstall . I I4 disponovalo zajímavými detaily a možná ste si všimli(na iOS 6, že posuvníky reagují na pohyb akcelerometry a podle toho se modelovali odlesky na nich, čím se vyvolávam dojem, že pracujete se skutečnými věcmi.

 

 
8) Důležitá vlastnost Iphonu je telefonovat! Iphone vám dává na možnost výběr ze dvou možností. Když je mobil zamklý, zvednete hovor tradičním gestem “Slide to unlock”a nebo když mobil používáte máte na možnost dvě tlačítka pro přijetí a odmítnutí. Slide to unlock se zobrazuje úmyslně, protože když zvednete hovor ze zamknutého telefonu, rovnou tím mobil odemknete.

9) Slide to unlock byl v IOS 7 zkrácený šipkou, která ukazovala směr odemykání. to pomohlo lidem, kteří měli na iOS 7 problém s odemknutím svého jablíčka,

10) Na novějších zařízeních jako  I5s a novější už Slide to unlock už nemusíte používat, protože tu máte Touch ID a spolu s ním rychlejší způsob jako odemknout jabko.
11) jednou ze super funkcí ohledně touch ID, je potvrzování nákupů v Itunes obchodě a místo složitého psaní hesla dokola jednoduše přiložíte prst a máte nakoupeno.

12)S hudbou je spojená hlasitost a s ní další zajímavost. když se rozjedete a hodíte si rovnou 100% hlasitosť, můžete si všimnout, že posuvník se při té síle odrazí od pomyslné stěny, ale zase se k ní vrátí.

13) V Control Center sitaky můžete aktivovat režim Do Not Disturb. A zkuste se kouknout na ikonku měsíčku. mohli jste si všimnout, že měsíc  “přichází”, i když v protisměru.

14) Pokud jde o vesmírné věc, apple má ještě překvapení. Když používate aplikaci Maps a přehodíte se do režimu satelitního režimu a a oddalujete až do vesmíru, tak část planety je zahalená ve tmě přesně podle časomíry na jaké straně zeměkoule zrovna je tma a i vidíte krásně rozsvícená města.

15) Když už jsme v tom vesmíru, tak jeden z cifeníků ukazuje naší slueční soustavu se všemi hvězdami, které kolem ní obíhají.

16) Další pěkný ciferník jsou květy. Tyto animace nebyli vymodelované na Počítači, ale nafocené a natočené a synchronizované a takže máte jistotu, že ty květy jsou reálné.

17) Nejnáročnější animace byla s medůzou. Vytvořené stejně ze série snímků. Apple si kvůli těmto záběrům nechal uprostřed Campusu postavit akvárko. Do nich umístil medůzy a začal fotit.
A my se divíme proč Iwatch stojí tolik?

18) Ciferníky se vyznačují, že poletují ve tmě. Apple totiž u Apple Watch použil AMOLED displej jenom z toho důvodu aby se podařilo dosáhnout dokonalé černé!
Je tmavší než na Iphone!

19) Dalším bonusem od Applu na Iwatch je naprosto jednoduchá výměna náramku za všemožné jiné bez rozdílu barvy či mateirálu.

20) Na závěr poděkování tomu kdo tuto firmu vybudoval!

RIP Steve Jobs

 

 
contrast-enhanced-control-center

macbook-pro-toslink

do-not-disturb

apple-watch-bands

 

 
isight

design_storage

applemaps-0

the-half-mast-favicon-2

 

 
virtual-reflection

macbook-breathing-sleep-light

ios-7-decline-accept-call

the-astronomy-watch-face-on-your-apple-watch

macbook-fan

fingerprint-organization

 

 
the-blooming-flowers-on-your-apple-watch

caps-lock

store-button

 

 
applewatch2-copy

apple-watch-hermes