Fotografii chlapce, který si udělal dres Messiho z igelitové tašky, vidělo miliony lidí. Nyní se mu plní sen


Murtaza Ahmadi by se měl setkat se svým idolem Lionelem Messim. Afghánská fotbalová federace věří, že argentinská hvězda ‚blaugranas‘ přijíždějící do provincie ovládané Talibanem.

Pětiletý Afghánec Murtaza Ahmadi již dostal skutečný dres Lionela Messiho místo „igelitkovej“ náhrady, v níž ho zachytila ​​fotografie kolující na internetu, nyní je na řadě setkání s argentinskou fotbalovou hvězdou.

Zorganizovat ho chce Afghánská fotbalová federace v návaznosti na mediální rozruch vyvolaný zveřejněním dojemné snímky z provincie Ghazní. Chlapec má na ní vynalézavou napodobeninu dresu argentinské fotbalové reprezentace vyrobenou z plastové nákupní tašky s modro-bílými pruhy a dotvořeny fixem napsaným číslem 10 a jménem Messi na zádech. Identitu mladého fanouška fotbalu se podařilo zjistit až po delším pátrání korunován odevzdáním Messiho dresu v barvách FC Barcelona.

„Miluji Messiho, hraje dobře. Dres mi vyrobil můj bratr, velmi se mi líbil. U domu nemáme hřiště a naše míč je prasklá. Až vyrostu, chci být jako Messi, „řekl Murtaza podle telegraph.co.uk. Fotografie také prý pochází od jeho 15-letého bratra Homajuna.

Mluvčí afghánské federace Saíd Ali Kazemi věří, že se podaří zorganizovat Messiho návštěvu v regionu kontrolovaném Talibanem, ale reálnější je chlapcova cesta do Španělska nebo setkání v jiné zemi.

 

[wp_ad_camp_?]