Jak vypadat a znít elegantně?


 

1. Nenadávejte

Možná Vám občasné klení a nadávky znějí drsně. Máte pravdu. Nicméně, nechte si je pouze do společnosti, ve které se nachází výhradně a pouze muži. Třeba ke společnému fotbálku, nebo sledování hokejového utkání. Ženy sprosťáky skutečně nemusí. Pokud navíc nadáváte ve vzteku, bude to vypadat, že nezvládáte ovládat své emoce, což rozhodně není znakem elegance a stylu.

2. Finance jsou tabu

Nikdy na veřejnosti nemluvte o financích, svých finančních možnostech či o tom, kolik máte zrovna v peněžence. Ať už je to sebevětší cifra, lidem budete připadat jako nafoukanci, se kterými nebudou chtít mít nic společného. A už vůbec se neptejte na příjmy kohokoliv jiného. Je to neslušné, povrchní a mnohdy i nechutně arogantní.

3. Vaše zažívání, vaše soukromí

Drobné odkrknutí (či něco horšího) člověku samozřejmě velice uleví. Přesto je v naší společnosti jakákoliv  evakuace tělesných plynů naprosto nepřijatelná, a vede k brzkému vyloučení ze sociálního okruhu. Vyvarujte se toho.

4. Nepomlouvat

Jestliže často drbete ostatní lidi, budou si o vás myslet, že jste zlí, protože nerespektujete cizí soukromí a nemáte žádné hranice, páteř či skrupule. Zkuste lidi naopak pochválit. Když budete lidi chválit za jejich zády, budete působit pozitivně, sebejistě a lidé si nebudou myslet, že neustále vyhledáváte problémy a sváry. Stanete se oblíbeným, a to nejen u osoby, kterou pochválíte. Ta se to totiž dozajista dozví.

5. Uberte na hlasitosti

Určitě to znáte. Vcházíte do rozlehlého tanečního sálu a hlas Vašeho kamaráda se k Vám nese již z chodby. Připadá Vám to elegantní? Ovšemže ne. Příliš hlasitý člověk podvědomě žádá o pozornost, kterou si neumí získat jinak. Komunikujte vhodnou hlasitostí, a to za všech okolností. Pozornost byste si měli získat zdravým sebevědomím, poutavým výkladem či dobrou anekdotou. Nikdy takto násilným způsobem.