Jak vypadat elegantně


První díl mého seriálu “elegánem snadno a rychle”, se bude zabývat hlavně zevnějškem. V několika jednoduchých pravidlech si shrneme vše, co by gentleman a elegán měl znát a dodržovat.

1. Nenechte se ovlivnit nejnovějšími trendy

Ano, skutečně je tomu tak. Není nic špatného na tom kupovat si hezké oblečení a aktivně se o módu zajímat, vyhýbejte se však oblečení, které nelichotí Vaší postavě, příliš zářivým barvám a podobně. Že něco vypadá nádherně v pánském magazínu neznamená, že to bude vypadat nádherně i na Vás. A hlavně se nestaňte “módním otrokem”. Jednak si Vaše okolí bude myslet, že jste namyšlený zbohatlík vykupující všechny novinky z pánských katalogů, a druhak by Vaše oblečení mělo odrážet Vaši osobnost. Ne ji měnit.

2. Nepodceňujte situaci

Pokud se chystáte navštívit přítele, či nějakou formální událost, měli byste přesně vědět, co to pro Vás znamená. Tak jako není vhodné přijít na přátelský pokec do hospody ve smokingu, zrovna tak není úplně nejlepší navštívit operu v šortkách a košili. Vždy si předem zjistěte o jaký druh společenské události se jedná, a klidně se zeptejte hostitele na to, co si máte obléct. Snažte se přitom vyvarovat módních zločinů, jako jsou ponožky v sandálech nebo ještě hůř, tenisky k obleku.

3. Noste věci čisté a elegantní

První dojem je polovina úspěchu. Oblečení nemusí být drahé, značkové a pašované z Itálie. Bohatě postačí pěkné, čistě vyprané oblečení. Pokud se k němu zároveň dokonale barevně sladíte, vytvoříte dojem elegantního a pečlivého muže. Osobní hygiena je taktéž nutností. Denně se osprchovat, upravit plnovous či strniště, vyčistit si boty… To vše by mělo být nutností.

4. Ach, ta záda

Elegantní muž se pozná na první pohled. Hlava sebevědomě vztyčená, záda rovná jako pravítko. Zapracujte na svém držení těla, vypovídá o Vás totiž vskutku hodně. Pro nápravu zad či hrbení se můžete začít posilovat s vlastní vahou těla. Postava se po čase krásně srovná, a vy získáte plusové body i za atletické tělo.

5. Poslední kontrola

Před odchodem z domu se vždy pečlivě překontrolujte. Není nic horšího, než v centru města zjistit, že máte ve vousech zbytky po zubní pastě. Věnujte kontrole sebe sama dostatek času, ať nemusíte čistit kravatu či si zavazovat tkaničky na náměstí.