Kam na lyže nebo na snowboard? 10 nejlepších míst s nejlepšími resorty z Evropy ale i celého světa


Kdo by neměl rád zimu že? No najdou se i tací, ale kdo by neměl rád lyžování nebo jezdění na snowboardu? Já neznám nikoho a vy?

Co už neni taková sranda je místo pro lyžařskou dovolenou. Člověk by rád pokaždé zkoušel něco jiného, občas zajel opravdu daleko, ale vybrat z tolika míst a z celého světa už není vůbec jednoduché a to do výběru nepočítáme cenu

Rozřadili sme pro vás výběr 10 nejlepších míst z celého světa podle oblíbenosti návštěvníků a to podle kritérií : ,,snowboard, lyže, běžky, freeride a rodina,, a sestavili sme z toho žebříček.

1. Jackson Hole, Wyoming

jackson-hole-e1448549829819
Resort Jackson Hole ve státě Wyoming je lyžařská legenda pro zdatné jezdce. Jackson dosahuje výšky 3 185 metrů nad mořem – při sjezdu do „startovacího místa ze země“ urazíte 1262 výškových metrů, což vám může trvat někdy až hodinu.

2. Park City Resort, Utah

park-city-e1448549987732

Park city resort o rozloze 30 km čtverečních. Lyžařský areál vznikl spojením Park City Mountain Resort a Canyons Resort a je tak největším resortem ve Spojených státech.

3. Le Grand Bornand, Francie

Le Grand-bornand

Tento francouzský resort se chlubí známkou „Familie Plus“, které napovídá, že vám tady bude dobře s rodinou a dětmi. Resort nabízí kvalitní lyžařské školy pro ty nejmenší a hojný počet zelených a modrých sjezdovek pro začátečníky či celou rodinu.

4. La Thuile, Itálie

PHO491ec568-9a6c-11e4-a73f-345127a3a91e-805x453

Italský resort La Thuile je dalším z padesáti vybraných resortů Independentu. Resort v nadmořské výšce 1440 metrů vychvaluje například Vicky Norman ze Ski Clubu ve Velké Británii. „La Thuile je mezi britskými lyžaři populární, nabízí 150 kilometrů sjezdovek a užijete si tady skvostné backcountry i helisking.„ (Na vrchol sjezdu vás dopraví helikoptéra).

5. St. Anton, Rakousko

Apres-Panorama-by-_3361957k

St. Anton se řadí do první pětky alpských resortů a podle Patricka Thorna z magazínu In the snow se jedná o ikonu lyžařských areálů. Na první příčky žebříčku dostalo tento rakouský resort například 340 kilometrů sjezdovek, 200 kilometrů přírodních sjezdů pro freeride, efektivní systém 97 lanovek, dobré sněžné podmínky regionu Arlberg a atraktivní město, které nabízí stylové hotely a restaurace.

6. Verbier, Švýcarsko

W-Verbier-Hotel-29

Na umístění švýcarského Verbieru mezi první příčky lyžařských destinací se shodli britské deníky Telegraph, Independent, Daily Mail i společenská smetánka. Potkáte tady například Beckhamovi, Leonarda Dicapria, Juda Lawa, dánskou královskou rodinu nebo Jamieho Olivera.

7. Geilo, Norsko

mcIMG_1043

Geilo postavili v roce 1920 a je tak nejstarším lyžařským resortem v Norsku. Pokud dáváte přednost snowboardu, prožeňte ho v jednom ze tří snowparků nebo na dvou sjezdovkách dlouhých 1 400 a 700 metrů, které jsou navržené speciálně pro snowboard. Velkou tradicí je v Norsku běžkování, pokud tak raději běžkujete, areál vám nabídne až 200 kilometrů vyznačených tras.

8. Åre, Švédsko

adrag_131227_IMG_4634

Åre hostil Skiing World Cup v roce 2007 a je předním švédským resortem. Najdete jej blízko norských hranic a stejně jako předchozí Geilo, ani on nepatří k typickým lyžařským destinacím, nicméně nabízí dobré sněhové a jasné podmínky, 93 kilometrů sjezdovek a 44 lanovek.

9. Klínovec, Česká republika

CineStar09

Největší ski areál v Krušných Horách se nachází 120 kilometrů severozápadně od Prahy. Klínovec je známý pro své dobré sněhové podmínky, a pokud by náhodou nesněžilo, bílou pokrývku zajistí technický sníh. Nelamte si hlavu, pokud jste začátečník, sjezdovky mají celkem 33 kilometrů a pokrývají všechny úrovně. Resort neopomíná ani snowboardisty a běžkaře. Na ty čeká snowpark se skoky a překážkami nebo běžecké trasy v okolí.

10. Lipno, Česká republika

TOM28e244_lipno_bussy.panska

Mírné a široké sjezdovky udělaly z pětihvězdičkového střediska oblíbený ski areál pro rodiny s dětmi.

Hodně štěstí s výběrem přejeme!

ZDROJ: http://www.forbes.cz/