Kuřáci víte co? „Pokud se Vám nelíbí nekuřácká hospoda, nechoďte do ní“


Dnešní kuřáci ohledně tohoto zákona bojují za svobodu a nezávadnost kouření, nebo-li hájí svodobu umřít na pasivní kouření pro ostatní.
Naše dolní komora zase projednává zákon o zákazu kouření.

Ministr němeček nás ujistil, že vyhnat kuřáky z hospod a restaurací tentokrát opravdu vyjde.
Abychom upřesnili slova, projednávání kuřáckého zákona a přípravy na něj už stojí stejně jako léčení nemocí z kouření!

Nový zákon chce zakázat kouření ve všech restauracích, kavárnách a hospodách, což mnozí kritizují a mluví o omezení svobody podnikání.

Kuřáci, to je problém si dát několik cigaret před návštěvou veřejného zařízení a prostě to tam vydržet? Neobtěžovat ostatní a hlavně děti svým špatným zlozvykem?


Pokud se někdo snaží navrhnout omezení kouření na veřejnosti, hned je označen za nepřítele svobody (nebo dokonce za komunistu). Kde je však svoboda nekuřáků?

Podle údajů České koalice proti tabáku (ČKPT) nemoci způsobené kouřením tabákových produktů každý rok zapříčiní jen v Česku více než 18 000 úmrtí. V ČR každoročně zmaří pasivní kouření více než patnáct set lidských životů! Ještě chcete kouřit? Nebo foukat kouř dětem pod nos?

Je na čase se zamyslet, že tento zákon je pouze pro ochranu těch co nepodlehli tabáku!

V Evropě je již v platnosti naprostý zákaz kouření v restauracích ve většině států – např. v Irsku, Itálii, Maltě, Litvě, Švédsku, Norsku, Francii. Myslím, že ČR by se měla co nejdříve do této zdravější rodiny také přidat!

Zdroj: Reflex.cz