Nový Volkswagen Passat 8. generace


Passat je světovým bestsellerem. Včetně všech derivátů bylo již vyrobeno téměř 22 milionů vozů tohoto typu. Jen v roce 2013 se rozhodlo více než 1,1 milionu lidí pro nějaký model této řady. Teoreticky byl v uplynulém roce každých 29 sekund někde na zemi prodán jeden vůz Passat. Dva Passaty za minutu, 126 za hodinu a více než 3000 za den. Každý den. Volkswagen Passat je nejúspěšnějším modelem koncernu. Volkswagen nyní v Postupimi představuje ve světové premiéře osmou generaci Passatu, která se stane jedním z nejpokrokovějších modelů střední třídy. K uvedení na evropské trhy dojde v průběhu čtvrtého čtvrtletí.

Design: Volkswagen odhaluje se světovou premiérou modelu Passat design, který snoubí stylovou čistotu tvarů s vysokou mírou suverénní dynamiky. Exteriér osmé generace modelu Passat se díky tomu vyznačuje nejvyšší mírou exkluzivity. Jeho design není módní, ale moderní. Je to design, který není náhodný, nýbrž suverénní. Je to design, u něhož je každá linie vedena vědomě. Design, který dá své době charakter. Nový Passat získal při zachování všech funkčních předností citelně více charismatu, exkluzivity a dynamiky. Nový Volkswagen Passat je v obou karosářských variantách, Limuzína a Variant, vozem, jehož čistý a dynamický design překlenuje propast k vyššímu segmentu. Nejúspěšnější německý služební vůz je tak symbolem nového druhu Business Class, který boří hranice mezi střední a vyšší střední třídou, mezi segmenty B a C.

Technika: Nové asistenční, informační, zábavní a komfortní systémy přispívají k trvale udržitelnější, propojenější, komunikativnější, dynamičtější a ještě bezpečnější individuální mobilitě. Passat – nejúspěšnější německý služební automobil – se tak stává novou Business Class, jejíž technika boří hranice segmentů. Mezi nová technická řešení patří systémy, jako jsou kompletně digitální panel sdružených přístrojů Active Info Display, výsuvný Head-up-Display, Rear Seat Entertainment (nový zábavní systém kompatibilní s tablety pro cestující na zadních sedadlech), Front Assist s funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, Emergency Assist (zastavení vozidla v případě nouze), Trailer Assist (asistované manévrování s přívěsem) a rovněž nový Traffic Jam Assist (asistent pro jízdu v popojíždějící dopravní koloně).