Známé věci mají vychytávky o kterým možná ani nevíte


Tohle moc lidí neví a proto také pro Vás máme tuto fotogalerii, kde Vám vysvětlíme co se k čemu používá.

Možná jste se už někdy zadívali na zdánlivě obyčejný předmět, ale ani za nic na světě by vás nenapadlo, k čemu by mohl sloužit. V některých z nich se přitom skrývají způsoby, jak někomu zachránit život nebo jak si zbytečně neodřít kotník při nošení bot. Podívejte se na všechny vychytávky.

vychytavky1

Už na první pohled si musíš říkat, že jeho funkce je očividná, vždyť slouží na jednodušší zavěšení tvé košile. Před dlouhými lety však toto očko mohlo sloužit například k tomu, aby si muži mohli uvázat kravatu ještě o něco jednodušeji a očko jim při tom sloužilo jako jakýsi opěrný bod. Existuje ještě i třetí vysvětlení, a to naráží na období, kdy si mužští studenti očko odstraňovali v době, kdy si našli přítelkyni a byly ve vztahu. Naopak si ho nechávali na košilích, aby ženám v okolí avizovali, že mají šanci. Ženy, protože košile nenosili, raději svůj stav avizovali šátky.

vychytavky2

Přemýšlel jsi už někdy nad tím, proč ses při nabíjení některých notebooků setkal na konci nabíjecího kabelu s malým válečkem? Žádné konspirační vysvětlení za jeho existencí hledat netřeba, protože váleček ve skutečnosti slouží jako tlumivka, čili cívka a její hlavní pracovní náplní je starat se o filtrování signálů vyšších frekvencí v elektrickém obvodu. Nejčastěji se v takové cívce nachází uvnitř i feromagnetické jádro, takže se tlumivka stará o to, aby celý průběh nabíjení probíhal bez jakýchkoliv komplikací.

vychytavky3

Mnohým turistům, kteří se na palubě letadla nacházejí poprvé, se hned od začátku nezdá, že se v jejich okně nachází malá dírka. Nad jejím smyslem by si mohl dlouho přemýšlet, ale pravda je zcela jednoduchá, protože klasické okno v letadle se skládá ze dvou panelů plexiskla a kdyby dírka neexistovala, tak by vnitřní okno mohlo působením tlaku z venku prasknout. Dírka proto zajišťuje, že se tlak díky prostoru mezi okny vyrovnává a během letu nedochází k žádným neočekávaným událostem týkajících se prasklého okna.

vychytavky4

S takovou dvoubarevnou gumou pravděpodobně máme zkušenosti všichni, minimálně z našich časů na základní škole. Odjakživa jsme si mysleli, že červená část se používá na gumování tužky a modrá zase na gumování pera, ale pravda byla kdesi jinde. V době, kdy byla dvoubarevná guma vymyšlena, červená část měla sloužit na gumování textu z jemnějšího papíru a modrá zase na hrubší papír, kde důsledné vygumování vyžadovalo více síly a tlaku. Široká veřejnost to však očividně nedokázala tak rychle pochopit a když si lidé začali myslet, že modrá část gumuje pero, výrobci gum změnili taktiku a už jen rychle přitakávali, aby se jim jejich prodeje zvýšily.

vychytavky5

Běžná košile obsahuje několik oček sloužících na zapínání knoflíků, ale některé z nich se vymykají normálu. Většinou jde o nejsvrchnější a nejspodnější očko, které je orientované vodorovně a ne svisle, jako ostatní očka mezi nimi. Fígl spočívá v tom, že výrobci košil po čase pochopili důležitost zapnutého vrchního knoflíku, a tak nahoře umístili vodorovné očko, z kterého se knoflík jen tak lehce samovolně nevyvleče. Kdo by přece chtěl, aby se mu na formálním setkání najednou košile pod kravatou rozepnula a on si to v prvních minutách ani nevšiml?

vychytavky6

Člověk si řekne, že ti výrobci bot již nevědí, co s penězi, když na téměř každou druhou botu umisťují i několik oček na tkaničky navíc. Skutečnost je však taková, že tyto očka mají pro běžného uživatele docela užitečné využití, protože díky nim můžeš své tkaničky zavázat tak, aby botě zabránili v klouzání se dolů, nechtěnému pohybu a odírání tvých kotníků. Není to vůbec tak složité, jak by se na první poslech mohlo zdát, stačí si jen pomocí šňůrek vytvořit pomyslný zámek a botu kolem své nohy zamknout, což kromě běžné uživatele využívají zejména sportovci.

vychytavky7

Pokud ve tvé domácnosti patří špagety mezi oblíbené pokrmy, ale zároveň téměř nikdy nevíš odhadnout správné dávkování špaget pro jednoho člověka, výrobci lžic na špagety pro tebe mají řešení. Nejenže s nimi snadno špagety promícháme, ale ještě před vařením do jejího středu s otvorem můžeš nasypat několik špaget a když otvor vyplníš, budeš mít tolik špaget, kolik vyžaduje jedna tradiční Špagetová porce.

vychytavky8

Informace o tom, na co ve skutečnosti slouží menší kapsa na tvých džínách, už po internetu kolují dlouhá léta, ale je dost možné, že se k tobě nějakým způsobem nedostaly. Menší kapsa se na džínách poprvé objevila díky výrobci Levi ‚s ještě na konci 19. století a sloužilo k tomu, aby si do něj lidé mohli vložit kapesní hodinky. Jelikož si je jen těžko mohl nosit na ruce tak, jak hodinky nosíme dnes, výrobci vymysleli praktickou kapsu, která vyřešila všechny logistické starosti.

vychytavky9

Díra ve víčku světoznámého pera od společnosti BIC neslouží pouze jako designový prvek a doplněk, díky kterému ho znají lidé po celém světě. Společnost totiž před lety přistoupila k výrobě víček s otvorem kvůli tomu, že stovky lidí ročně zahynuly jen proto, že se jim podařilo víko vdechnout a pak se udusili. Šlo zejména o menší děti, a tak se BIC pustil do obměňování bezpečnostních opatření a přitom vznikla i známá díra. Pokud ho tedy v současnosti někdo v dechne, díky otvoru na jeho konci bude mít šanci dýchat i nadále a zavolat o pomoc, protože vzduch může otvorem procházet alespoň v omezeném množství.